לפני שאתם בוחרים בחברה לבניית אתרים או בטכנולוגיה מסוימת שבה יעלה האתר שלכם חשוב שתכירו את שיטת העבודה של google ותבינו מדוע חשוב לבנות אתר שיהיה ידידותי למנועי החיפוש. כל המידע על בניית אתרים מותאמת google

למה חשוב לעבוד עם חברות שמבינות איך גוגל עובד?

לפני שאתם בוחרים בחברה לבניית אתרים או בטכנולוגיה מסוימת שבה יעלה האתר שלכם חשוב שתכירו את שיטת העבודה של google ותבינו מדוע חשוב לבנות אתר שיהיה ידידותי למנועי החיפוש. כל המידע על בניית אתרים מותאמת google

כשאתם מעלים אתר חדש לאוויר, אתם לא חייבים שכל הגולשים יתרגשו ממנו, אבל יש גורם אחד שאתם חייבים שיאהב את האתר שלכם - מנוע החיפוש של גוגל. מבלי שגוגל יקרא טוב את האתר שלכם ויקלוט מה העסק שלכם מציע - גם הלקוחות הפוטנציאליים שמחפשים עסקים בדיוק כמו שלכם - לא ימצאו אותו. 

איך google עובד?
מנוע החיפוש הפופולרי בעולם משתמש באלגוריתם מיוחד שמנפיק תוצאות חיפוש - חלק ממנו ידוע לציבור, אך חלקו סודי ונחשב לסוד של חברת google בלבד, ושומר על האיכות והייחודיות של מנוע החיפוש לעומת מתחריו. כדי לאתר ולדרג אתרים החברה משתמשת בתכנית אוטומטית שרבים מכנים "עכבישים" - הם מחפשים מילות מפתח שרלוונטיות לכל תחום באינספור האתרים שפועלים כיום על גבי רשת האינטרנט. 

בנוסף, החברה משתמשת בשיטת ה-Page Rank לדירוג העמודים בתוצאות החיפוש. הדירוג מתבסס על מספר גורמים ביניהם - שכיחות מילות המפתח בעמוד הנתון, כך שאם מילה מופיעה בטקסט פעם אחת בלבד, סביר להניח שאותו עמוד לא יופיע בגוגל כאשר יחפשו את אותה מילת מפתח. בנוסף, הדירוג מתבסס על הלינקים ברחבי הרשת שמובילים לעמוד, הוותק שלו ועוד. 

כדאי לדעת: העכבישים של גוגל מגיעים לאתרי אינטרנט כדי לחפש מילות מפתח, אך פעילותם מושפעת מהאופן שבו מאורגן המידע בעמוד וכן מהטעינה שלו במחשבים שונים. 

מה הפרמטרים שצריך לשים אליהם לב כשבוחרים חברה לבניית אתרים?
לכל ארגון, אדם פרטי או עסק שמעוניינים לפתוח אתר אינטרנט יש מטרות שונות. עם זאת, כשבוחרים את החברה שתלווה את אתר האינטרנט שלכם חשוב לוודא שמדובר בחברה אמינה ומקצועית, עם נסיון בבניית אתרים. שאלות נוספות שכדאי לשאול את עצמכם בתהליך:
האם החברה מעניקה שירותי ממשק משתמש ועיצוב גרפי?
כיצד האתר הסופי ייראה על מסכי סמארטפון וטאבלטים? 
כיצד החברה יודעת להתמודד עם ה"עכבישים" של גוגל?

בנוסף לשאלות אלו, צריך לשים לב לתחושות הבטן ולראות מול איזו חברה ואילו אנשים אתם עומדים לעבוד. 

מדוע ההיכרות עם google כל כך חשובה בעת בניית האתר?
כיום קיימות טכנולוגיות לבניית אתרים דינמיים כגון ג'ומלה ודרופל, אתרים אלו שואבים מידע מבסיס נתונים בכל רגע נתון. בניגוד לאתרים אחרים שעובדים עם בסיס נתונים קבוע, אתרים אלו זקוקים מסתמכים על שאיבת מידע, דבר שלוקח זמן רב יחסית. עבור הגולש מדובר בשתיים או שלוש שניות נוספות במרבית המקרים, אך עבור ה"עכבישים" של גוגל שסוקרים אתרים במהירות, מדובר בפרק זמן ארוך, דבר שיכול לפגוע בדירוג האתרים הללו במנועי החיפוש.