יותר ויותר לקוחות גולשים דרך הסמארטפונים והטאבלטים שלהם. כדי שכל הגולשים יראו את האתר שלכם היטב, יש צורך בהתאמה מושלמת שלו. עולה השאלה - האם בעת בניית אתר כדאי להשקיע באתר רספונסיבי? כל המידע לפניכם.

אתר רספונסיבי

יותר ויותר לקוחות גולשים דרך הסמארטפונים והטאבלטים שלהם. כדי שכל הגולשים יראו את האתר שלכם היטב, יש צורך בהתאמה מושלמת שלו. עולה השאלה - האם בעת בניית אתר כדאי להשקיע באתר רספונסיבי? כל המידע לפניכם.

אתם מעוניינים לבנות אתר אינטרנט וחשוב לכם שהוא יעבוד בכל דפדפן ובכל גודל מסך? ייתכן שחברות בניית אתרים הציעו לכם לבנות אתר רספונסיבי. אבל מה זה אתר רספונסיבי? למה חשוב שהאתר יעבוד היטב בקרב כל הגולשים? האם ההשקעה באתר רספונסיבי משתלמת? תשובות לשאלות אלו ומידע שימושי נוסף לפניכם. 

בניית אתר אינטרנט שעובד תמיד
לאורך ההיסטוריה צצו תחומים כגון הצפנה, פילוסופיה וגיאוגרפיה שבהם הוגדרו סטנדרטים שהינם רלוונטיים ונכונים במשך מאות ואף אלפי שנים. תחום בניית האתרים והקידוד הינו ללא צל של ספק תחום שאינו משתייך לתחומים הללו, שכן, הוא מתעדכן ללא הרף ודורש פיתוחים והתאמות חדשים לעיתים קרובות.

לפני מספר שנים לא רב היו מסך מחשב סטנדרנטי, דפדפן שולט אחד ורזולוציה שהיתה נכונה לגבי רוב הגולשים ובהתאם אליהם עוצבו ותוכנתו אתרי אינטרנט בצורה סטנדרטית שעבדה היטב אצל רוב הגולשים. כיום, הנתונים הסטטיסטיים מצביעים על כך שאחוז הולך וגדל של גולשים מגיעים לאתרים דרך טאבלטים וסמארטפונים וכן דרך מסכי מחשב שונים מהותית - החל מלפטופים קומפקטיים ועד מסכים ביתיים מפנקים. במציאות כזו - קשה להגדיר לאיזו רזולוציה לתכנת את האתר ולחזות מהיכן הגולשים נכנסים אליו. אחד מהפתרונות שמציעות חברות לבניית אתרים הוא בניית אתר רספונסיבי שמתאים את עצמו לכל מסך.

מה זה אתר Responsive?
אתר רספונסיבי מקודד ומעוצב בצורה שמשתנה בהתאם לגודל הדפדפן ולרזולוציה של המכשיר ממנו גולשים לאתר. רק עיצוב רספונסיבי יבטיח שהגולשים יהנו מהגלישה שלכם מכל מסך ויוכלו לבצע את כל הפעולות בין אם הם בבית או בדרכים. עיצוב אתר רספונסיבי דורש תכנות והתאמה אך הוא יעניק לכם אתר שמתאים לכל סוגי המכשירים. 

איך יוצרים אתר רספונסיבי?
בעת בניית האתר משתמשים בגריד גמיש שמשנה את האלמנטים באתרים שאנו בונים בהתאם לגודל החלון ולרזולוציה של המסך. האתר הסופי יודע לזהות מאיזה דפדפן ומאיזה מסך מגיע הגולש ומתאים עבורו את התצוגה בצורה המהירה והיעילה ביותר, כך שהוא יוכל לגלוש לאתר שלכם מכל מכשיר. תוכלו לבחור מהן הקטגוריות החשובות ביותר באתר שתרצו להבליט עבור הגולשים מהסמארטפונים ובכך לסייע להם למצוא את המידע הרלוונטי במהירות וכן לקדם את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר. 

האם כדאי להשקיע באתר רספונסיבי?
כפי שהקדמנו ואמרנו - עולם התכנות ובניית האתרים הוא דינמי ומשתנה מעת לעת. למשך תקופה קצרה אתרים רספונסיביים נחשבו לטרנדיים ו"חכמים" בכך שהם מתאימים לכל מסך אך במציאות של ימינו מדובר בהשקעה כספית אדירה שלא בהכרח מצדיקה את עצמה:
  • אין צורך באפליקציות פייסבוק: הפייסבוק הוא שחקן חשוב בזירת האינטרנט ועד לא מזמן אפליקציות הפייסבוק (טאבים) זכו להבלטה משמעותית ויכלו לקדם עסקים. כיום כללי המשחק השתנו ומנועי החיפוש וכן הפייסבוק מעניקים עדיפות לפוסטים ותמונות, כך שהשקעה באתר רספונסיבי שיתפקד כעמוד פייסבוק עסקי היא חסרת טעם באופן כללי. 
  • ההשקעה באתר רספונסיבי לרוב לא מצדיקה את עצמה: הזמן והכסף הרבים שיש להשקיע באתר רספונסיבי לא מוצדקים במרבית המקרים, שכן, אתר אינטרנט סטנדרטי במקביל לאתר מובייל מספקים פיתרון לכל הגולשים, במידה והם נבנים בצורה נכונה. 
  • פגיעה במהירות הטעינה של האתר: בעת בניית אתר רספונסיבי מתכנתים מבצעים התאמות רבות שמאפשרות שהוא ייראה מעולה בכל המכשירים, אך ההתאמות הללו נטענות בקוד ה-CSS/JS גם באתר בגרסת המחשב האישי, מה שמשפיע קלות, באופן כמעט בלתי מורגש, על מהירות הטעינה במחשב האישי. גם אם עיכוב של 2 שניות נראה לכם זניח, למנועי החיפוש הוא לעיתים עושה את כל ההבדל ויכול לפגוע בדירוג שלכם ולעיתים אף בחווית הגלישה.
אז איזה אתר אינטרנט הכי חכם ומשתלם לבנות כיום?
הגולשים שמגיעים לאתרים צריכים שהאתר שלכם יעבוד היטב ב-PC (אתר אינטרנט סטנדרטי שמופיע במחשב האישי) וכן בסמארטפון (אתר Mobile). אנו ב-WEB360 מאמינים ששילוב בין שני אתרים כאלו הוא שילוב מנצח ויספק לגולשים שלכם חוויה מעולה ולכם החזר השקעה מצוין. 

האם חשוב לבנות אתר מובייל בנוסף לאתר הרגיל?
לאחר שהבהרנו שאתר רספונסיבי הוא ככל הנראה השקעה מיותרת עבור מרבית העסקים, חשוב לנו להבהיר שאתר סטנדרנטי אינו מספק בעידן שבו אנו חיים ושבו כחצי מהגולשים, אם לא יותר, מגיעים מהסמארטפונים שלהם. אז למה כדאי להשקיע באתר מובייל וכיצד הוא מהווה תחליף מנצח לאתר רספונסיבי?
  • התאמה מושלמת: אתר מובייל מותאם לסמארטפונים ונבנה מראש בשילוב אלמנטים ייחודיים כגון אינטגרגיה עם Waze, מפות Google ועוד. 
  • תעודת ביטוח לגלישה מושלמת: גם אם משהו משתבש בעיצוב של האתר הרגיל, זה לא יפגע באתר הסלולרי שלכם משום שמדובר באתר נפרד לחלוטין, אתר שהוא רק "הבן" של האתר בגרסת ה-PC.
  • תוצאות טובות יותר בגוגל שמושכות יותר גולשים: כיום מנוע החיפוש המוביל, גוגל, יודע להפריד בין אתרים סטנדרטיים לאתרים מותאמי סמארטפון ומדרג אותם לפי פרמטרים שונים. בנייה של שני אתרים במקביל תעניק לכם הזדמנות טובה לעמוד גם בקריטריונים לאתר רגיל וגם לאתר מובייל - בלי לפגוע אחד בשני. כשאתם בונים את האתר חשוב שחברת בניית האתרים שלכם תבין איך גוגל עובד ותסייע לקדם את האתר שלכם בצורה חכמה. 
אם אתם מבולבלים ורוצים לדעת איזה אתר מתאים לכם וישרת את העסק שלכם אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך הטופס שלפניכם.