למה יותר ויותר אנשים מפסיקים לבנות אתרים בפלאש ועוברים ל-HTML5?

כל הסיבות לבניית אתר HTML5

למה יותר ויותר אנשים מפסיקים לבנות אתרים בפלאש ועוברים ל-HTML5?

כמו חובבי ומומחי מחשבים רבים גם אני מתעניין בקורותיו של סטיב ג'ובס ז"ל. קשה שלא להעריך את ההישגים המדהימים שהוא השיג בחייו, ההשפעה שלו על עולם המחשבים ועל האופן שבו אנשים גולשים באינטרנט, משתמשים במסכים ועוד.

רבים יודעים לצטט את אימרותיו החכמות של סטיב ג'ובס ולספר על מהלכים דרמטיים שעשה, אך מעטים יודעים על סכסוך אישי שהיה לו עם חברת Adobe - שהינה חברת שיווק דיגיטילי ופתרונות מדיה דיגיטלית שמספרת שלל כלים ושירותים, ביניהם נגן הפלאש המפורסם. אותו סכסוך אישי הוביל לדעת רבים לכך שסטיב ג'ובס החליט שבכל המכשירים של חברת apple (למעט המחשב השולחני) לא תהיה תמיכה לפלאש, שהיתה באותו הזמן דרך פופולרית לבניית אתרים והצגת מידע. 

אז איך אפשר להסתדר בלי פלאש?
עד שהפלאש צץ לעולמנו מתכנתים בנו אתרים כמעט אך ורק באמצעות שפת ה-HTML. בשנים האחרונות הגיעה לעולם שפת ה-HTML5 שמעניקה שדרוג משמעותי לשפה הקיימת ומשלבת פיצ'רים של אנימציה, משוב ממשתמשים ודינמיות רבה. 

על אף שמהרגע הראשון לאתרי הפלאש היו חסרונות רבים, המהלך של ג'ובס הכריח מפתחי אתרים רבים למצוא פתרון חלופי במהירות האפשרית, זאת כדי להגיע לקהל היעד ההולך וגדל של משתמשי אפל ושל הסמארטפונים השונים.  כיום, אתרים רבים עדיין לא מתוכנתים ב-HTML5, אך חשוב להבין שכיום, עם גדילה מתמדת בכמות הגולשים דרך הסמארטפונים, העסק שלכם חייב להיות נוכח בכל מסך וכדאי לבנות לו אתר שיהיה איכותי גם בעוד שנתיים ושלוש, ויעבוד היטב אצל כל הגולשים. באמצעות תקן ה-HTML5 ניתן לתקשר בין מכשירי הקצה, בין אם הם PC או סמארטפון, לבין השרתים. תקן זה מעניק גישה לממשקים של מיקום - GPS, מסכי מגע ועוד וכך הוא מעניק גמישות רבה בהתאמה לכל מכשיר שקיים כיום. בנוסף, בתור בעלי עסק תוכלו לממשק בין מאגר הנתונים שלכם או מערכת ה-CRM שברשותכם, על מנת לתקשר עם לקוחות רלוונטיים בדרך פשוטה ונוחה וכך לשפר את מערך השיווק והמכירות של העסק.
WEB360 עושים HTML5
כבר מהימים הראשונים של טכנולוגיית ה- הייתי סקרן והתחלתי להתנסות בה. אני גאה להציג את האתר של עקיבא זוריבין יזום ובניה בע"מ אותו עיצב סטודיו CREATIVE NOW בניהול נמרוד בן-יהושע. עד שאנו נכנסו לתמונה האתר היה בנוי בפלאש ברובו, כך שכל הגולשים באייפון ובאייפד לא יכלו לראות את האתר ולגשת לתכנים אלא נתקלו אך ורק כמסך שחור ריק. אין צורך להכביר במילים מדוע זה פגע בקידום ובשימושיות של האתר באופן דרמטי.

אנו נכנסו לתמונה וחיסלנו את כל רכיבי הפלאש באתר. בניית התפריט מחדש היתה מהירה, פשוטה ויעילה - כל זאת בעלויות הגיוניות עבור החברה. בתור מי שמאמין ביכולות ה-HTML5 בניתי את אתר הבית של WEB360, שבו אתם גולשים ברגעים אלו, ללא טיפת פלאש - כולו מבוסס על קוד טהור כך שקידומו בגוגל אינו נפגע והוא נראה מעולה בכל מכשיר ובכל דפדפן.