איך למצוא מידע על חברים ב- facebook

חיפוש חברתי בפייסבוק

איך למצוא מידע על חברים ב- facebook

כמות המידע שזמינה ברשת הפייסבוק היא בלתי נתפסת - הררי מידע על חברים, מכרים ובני משפחה שנגישים לנו בכל עת. אך כיצד ניתן למצוא את מה שאנחנו רוצים בים המידע הזה? תסמכו על facebook שתמצא את הדרך. 

נעים להכיר - חיפוש חברתי Facebook Social Graph
החיפוש החדש שפייסבוק חנכה כבר זמין עבור מרבית הגולשים, ובקרוב רשת הפייסבוק תאפשר לכל גולש למצוא תשובות לשאלות שונות ויצירתיות. החיפוש מתבצע באמצעות שאילתות פשוטות של "כאילו מתכנתים". החיפוש נפתח בהדרגה לכל הגולשים בפייסבוק וכיום מרבית הגולשים יכולים להשתמש בו. מומחי רשת חוזים כי בקרוב מרבית הגולשים בפייסבוק ינצלו את החיפוש כדי להגיע לנתונים ולעשות החלטות כמו לבחור מסעדות, לאתר נתונים ואולי אפילו לגייס עובדים. 

מה אפשר לשאול את הפייסבוק?
החיפוש החדש מאפשר לשאול כמעט כל שאלה, כל זאת במילים פשוטות ובצורה מהירה. דוגמאות לשאלות שתוכלו לשאול:
Friends of my mom
Photos of me and my girlfriend
Restaurants my friends like

איך כדאי למותגים ועסקים להיערך למהפיכה?
פייסבוק מנסים לשווק את החיפוש החדש באמצעות סרטון מלא השראה ומושקע שמציג אנשים שעושים פעילויות ספורט, רוקדים ומבלים בחיק הטבע. אך החיפוש החדש יציע לגולשים הרבה יותר מאשר לחפץ חברים לרוץ איתם, אלא גם יעניק להם את האפשרות למצוא עסקים שהחברים שלהם אוהבים. כולנו מכירים מהמסעדות המיושנות את הכיתוב הנדוש: "נהינת? ספר לחבריך!", אך בפועל - זה בדיוק מה שרשת הפייסבוק מציעה לנו לעשות כבר היום ודבר זה יבוא לידי ביטוי עוד יותר כשהחיפוש יצא לדרך באופן רשמי.

קחו בחשבון שמרבית המשתמשים בפייסבוק לא יסמכו בעיניים עיוורות על ההמלצות של החברים שלהם, אלא בדרך כלל ייכנסו לראות במה מדובר. המשמעות: זה לא מספיק שיהיה לכם עמוד פייסבוק ושתהיה לכם כמות מוגבלת של לקוחות מרוצים. כדי להצליח באמת במציאות החדשה של הפייסבוק חשוב שיהיה לכם עמוד שבולט לטובה מול שלל המתחרים. מה חשוב שיהיה בעמוד שלכם? מראה מקצועי, ערך מוסף ללקוח והתאמה מיוחדת למכירה הם הטקטיקות הטובות ביותר. תוכלו לפתוח עמוד פייסבוק בסיסי בחינם במהירות ובקלות - אך חשוב שתשאלו האם הוא משיג את מטרותיכם ומתאים למציאות ההולכת ומשתנה של הפייסבוק. אחרי הכל, אם תזכו לכניסות חדשות מחברים של לקוחות שלכם, אתם רוצים לעשות עליהם רושם ראשוני מעולה ולהצדיק את הבחירה שהם עשו.