כמות החברות לבניית אתרים שזמינה כיום היא אדירה. זה נראה שההיצע אינסופי, ומתוך המבחר וההצעות שנראות לעיתים מפתות - קשה לעשות את הבחירה שתהיה באמת טובה לעסק שלכם ותסייע לו לצמוח לאורך זמן. לשירותכם אנו מציעים מדריך קצר לבחירה נבונה

מה חשוב לדעת לפני שבונים אתר אינטרנט?

כמות החברות לבניית אתרים שזמינה כיום היא אדירה. זה נראה שההיצע אינסופי, ומתוך המבחר וההצעות שנראות לעיתים מפתות - קשה לעשות את הבחירה שתהיה באמת טובה לעסק שלכם ותסייע לו לצמוח לאורך זמן. לשירותכם אנו מציעים מדריך קצר לבחירה נבונה

החלטתם להשקיע בעסק שלכם ולפתוח אתר אינטרנט חדש? מזל טוב! אין ספק שהשקעה באתר היא צעד חכם שיסייע לעסק לצמוח ותקל עליו בגיוס לקוחות חדשים. אם אתם מתלבטים עדיין בנוגע לעצם פתיחת האתר, אנחנו רק יכולים לומר שכמעט כל מומחה לשיווק יפציר בכם להשקיע באתר אינטרנט, ואנחנו בהחלט לא מתווכחים. אך בעוד שהבחירה בפתיחת אתר אינטרנט היא בוודאות בחירה טובה וחכמה, הבחירה בחברה שתבנה אותו עבורכם היא פחות ברורה מאליה. 

שלב הגישושים - קבלת מידע על חברות בניית אתרים
אם יש לכם חברים מקצוענים שאתם סומכים עליהם, תוכלו לפנות אליהם ולבקש המלצה על חברה לבניית אתרים שהם התנסו איתה. חשוב לבדוק כיצד האתר שלהם מתפקד והאם הוא תרם לעסק. המלצה של חבר שיוכל רק לומר לכם "הבחור הזה תותח, בנה לי אתר רק ב-1,500 ש"ח" לא שווה התייחסות, במידה ואותו אתר לא אונדקס על ידי גוגל ונראה לא מקצועי. בנוסף, אתם יכולים להיכנס לאתרים של עסקים מתחרים ולהסתכל מי בנה להם את האתרים. אם האתרים של אותם מתחרים מצליחים ועובדים היטב, סביר להניח שתרצו ליהנות מתוצאות דומות. 

תוכלו להיכנס בעצמכם לאתרים של חברות לבניית אתרים. אנו ממליצים להיכנס לאזור של "לקוחות ממליצים", לקרוא את ההמלצות ולהיכנס לאתרים שנראים לכם מעניינים. גלישה באתרים שבנתה החברה תעניק לכם מידע רב ותאפשר לכם להתרשם מיכולות החברה. אם אתם רואים שכל האתרים שבנתה חברה מסויימת נראים פחות או יותר אותו דבר - כנראה כדאי שתתרחקו מחברה זו ותמצאו אחרת, שתדע לספק לכם עיצוב בהתאמה אישית. 

שלב הבירורים - קבלת הצעת מחיר
כשאתם מקבלים הצעת מחיר לבניית אתר, חשוב לוודא בדיוק מה היא כוללת. בין היתר אנו ממליצים לכם לבדוק את הפריטים הבאים:
האם תקבלו דומיין ואכסון במסגרת ההצעה?
האם בניית האתר כוללת עיצוב ייחודי?
באיזה פורמט נבנה האתר? האם בונים אותו במיוחד בשבילכם או משתמשים באתר תבנית?
אם יש לכם צרכים מיוחדים כגון חנות אונליין - חשוב לברר האם ההצעה כוללת בניית חנות כזו, ובאיזה פורמט ייבנה האתר

בנוסף למפרט מלא של הצעת המחיר, חשוב שתקבלו גם זמני אספקה לפי תאריכים. זה מהותי שתדעו מתי האתר שלכם עולה לאוויר.

שלב המסמכים - בדקו את החוזה שלכם
קיימות חברות לבניית אתרים שמעבירות בתחילת הדרך הצעת מחיר יותר שיווקית ופשוטה, ורק כאשר העניינים מתחממים, הן מעבירות חוזה אמיתי לחתום עליו. חשוב שתקראו היטב את החוזה ותראו שהוא מגן עליכם. אין סוף לסעיפים שחוזה יכול לכלול ול"מלכודות" שעלולות לצוץ בו. אם סעיף כלשהו בחוזה אינו ברור לכם - פנו לחברה ובקשו ממנה הבהרה. 

אל תהססו להעיר הערות ולבקש תוספות בהתאם לדעתכם. חשוב שכל דבר שסוכם בעל פה או במייל לא רשמי, יהיה כתוב בהצעה. חשוב שיוגדר בדיוק מהן החובות של החברה כלפיכם, מה קורה אם החברה לא עומדת בהם וכדומה. אם ישנם שירותים נוספים שהחברה מבטיחה לכם כגון גרפיקה ותוכן, אך הם לא מצויינים בחוזה - זוהי נורת אזהרה וחשוב לוודא מדוע הם נעדרים ממנו. 

למה חשוב להקפיד על כל השלבים בדרך לסגירת עסקה לבניית אתר?
בניית אתר היא עסקה חשובה שתשפיע רבות על העסק שלכם ותוכל לסייע לו להתפתח לאורך שנים רבות. אל תקלו ראש בבחירה, האתר הוא כרטיס הביקור שלכם ובחירה שגויה תוכל להשאיר אתכם עם אתר גרוע לאורך שנים. 

עד כה המלצנו לכם כיצד להתנהל בשלבים הראשוניים. אך מה קורה כשקובעים לוחות זמנים לאספקה? איך בוחרים דומיין? מה כדאי לבדוק לפני שהאתר עולה לאוויר? ואיך אפשר לסייע לאתר במיקום בגוגל החל מהרגע הראשון? תשובות לשאלות אלו ועוד יופיעו בהמשך בחלקים ב' וג' במדריך לבחירת חברה לבניית אתרים. אנו נלווה אתכם עם כל המידע החשוב שיבטיח שיהיה לכם אתר מוצלח ורווחי. 

בהצלחה!