רבים שניגשים לבניית אתרים לא יודעים מהו ממשק משתמש ולא מבינים כיצד הוא יכול להשפיע על ההצלחה של האתר שלהם ועל הרווחיות שלו. בואו ללמוד מהו ממשק משתמש ואיך הוא יכול לתרום לאתר שלכם

מדוע כל אתר זקוק לממשק משתמש מוצלח?

רבים שניגשים לבניית אתרים לא יודעים מהו ממשק משתמש ולא מבינים כיצד הוא יכול להשפיע על ההצלחה של האתר שלהם ועל הרווחיות שלו. בואו ללמוד מהו ממשק משתמש ואיך הוא יכול לתרום לאתר שלכם

ממשק משתמש הוא החלק החשוף של כל מערכת שבו פועלים משתמשי הקצה - הממשק מקשר בין המשתמש לבין המערכת הפנימית של אתר האינטרנט, המכשיר או התוכנה בהם הוא משתמש. דוגמא נפוצה לממשק המשתמש היא הטלפונים הסלולריים - אם הזדמן לכם להשתמש במכשיר פלאפון חדש והסתבכתם בפעולה פשוטה כמו נסיון לחייג לטלפון אחר - המשמעות היא שממשק המשתמש שלו איננו מוצלח, שכן, ממשק מוצלח היה מאפשר לכם לבצע את הפעולה באופן אינטואטיבי, ללא היכרות מוקדמת או הדרכה. 

אם אתם בתהליכים של בניית אתר חדש לעסק או לארגון שלכם, אתם בוודאי רוצים שהגולשים באתר ימצאו בו את המידע שאתם מציגים, יצרו עמכם קשר בקלות ויהנו מחווית הגלישה. אם אתם מעוניינים בכל אלו - חשוב שתבחרו חברה לבניית אתרי אינטרנט שמתמחה באפיון ממשק משתמש. 

מה אתר צריך כדי שתהיה לו חווית משתמש מוצלחת?
אתר מוצלח צריך לספק את צרכי הגולש בפשטות וללא סיבוכים מיותרים בדרך ובאמצעות עיצוב שמעניק ערך מוסף. כדי ליצור חווית משתמש מוצלחת יש צורך בהקפדה על:
עיצוב ממשק משתמש באופן הגיוני ושימושי 
תכנות באופן יעיל שיאפשר לאתר לעבוד במהירות ובפשטות
עיצוב גראפי שמתאים לקהל היעד ולצרכים השיווקיים של החברה

יצירת אתר שימושי שמבטיח חווית משתמש מעולה
אתרים מוצלחים לא נבנים במקרה וללא תכנון מוקדם - האתרים הטובים ביותר נבנים לאחר השקעה בתחקיר וביצירת אפיון מדוקדק. עליכם להחליט מראש בדיוק מהו המידע שאתם מעוניינים להציג באתר ומהם השירותים שאתם מעוניינים להעניק, כך ניתן יהיה להגדיר את מערך הניווט ואת מבנה המסכים שיהיו באתר. התהליך כולל בניית גריד לאתר, איחוד או הפרדה של תכנים בהתאם לצורך, בדיקת אפשרויות עיצוב שונות ועוד. 

לשמור על הגולש בתוך האתר שלכם
אם גולש טרח להיכנס לאתר שלכם, הוא כנראה מעוניין במידע שיש לכם להציע. עליכם להבטיח שהאתר מציג את המידע בדרך שימושית ומזמינה. חשוב שתדעו: כ-50% מהגולשים נוטשים אתרים שהם נכנסו אליהם לאחר צפייה בעמוד אחד בלבד, אחוז זה נקרא אחוז הנטישה (Bounce rate). לעיתים קרובות אתרים שקשה להתמצא בהם או שיש להם עיצוב שאינו נעים לגולש, מבריחים את הגולש ומעלים את אחוז הנטישה. ממשק משתמש מוצלח יסייע לשמור על הגולש ולהקטין את האחוז. 

אנו ב-WEB360 מסייעים לחברות לבנות אתרים שימושיים עם ממשק משתמש מנצח. המתכנתים שלנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב עורכי התוכן והמעצבים הגרפיים, שפועלים ליצירת אתר ידידותי שמושך את הגולשים להישאר בו ולחזור אליו שוב ושוב.