כל מה שחשוב לבעל עסק לדעת על עיצוב אתרים לפני בניית האתר החדש.

עיצוב ממוקד מטרה - לכם ולעסק שלכם

כל מה שחשוב לבעל עסק לדעת על עיצוב אתרים לפני בניית האתר החדש.

עולם האינטרנט מאוד מגוון. בתהליך של בניית האתר תיחשפו לחברות רבות המציעות שירותים מגוונים בתחום הבנייה והעיצוב של האתר. חברות רבות יטענו כי העיצוב לא עושה את העבודה אלא התוכן או האתר עצמו, ויהיו כאלה שישימו את הדגש על העיצוב ופחות על התוכן או על הנוחיות של המשתמש.

כמובן, אתר צריך להכיל מספר מרכיבים חיוניים, בסדר הבא:
  1. קוד תקין
  2. ויזואליות
  3. נגישות
  4. תכנים טובים ומעניינים
היום אני רוצה להתמקד בהיבט הויזואלי של האתר שלכם.
לעיצוב אתר ישנם מספר עקרונות חשובים, כפי שציינו בעבר במאמר בנושא עיצוב אתר אינטרנט.

ישנם שני סוגים של עיצוב אתרים: עיצוב תבניתי ועיצוב מותאם אישית. אז מה ההבדל ביניהם?

עיצוב תבניתי - זהו עיצוב מוכן מראש שניתן לשנות את צבעיו וצורתו באופן מינימלי. זהו עיצוב בסיסי לחלוטין שהגמישות לשינויים בו נמוכה ביותר. מלבד העובדה שהעיצוב אינו ייחודי, לא בטוח שאותו עיצוב ידאג לבטא את צרכי העסק שלכם או להתאים את עצמו למסכים שונים (כמו ב-עיצוב רספונסיבי). העניין החשוב מכל, הוא שעיצוב תבניתי (או בלועזית: עיצוב "טמפלט") עלול לפגוע במיתוג העסקי שלכם ובוודאי לא יחזק אותו. עיצוב כזה חייב לתת מענה לעקרונות בסיסיים של עיצוב אתר.

עיצוב מותאם אישית
- היתרון הכי גדול בעיצוב מהסוג הזה, הוא הייחודיות שהוא מביא עימו לעסק שלכם ולצרכים שלו. עיצוב כזה נוצר ע"פ החזון של בעל העסק בשילוב עם הניסיון האישי של המעצב/ת. העיצוב מותאם באופן ייחודי למיתוג של העסק ויש לו סיכוי גבוה הרבה יותר להיות חדשני ומעורר פליאה (דבר שבעולם האינטרנט הוא רב-ערך). עיצוב מותאם אישית יכול להיות תואם לכל מסך, וזאת מבלי לפגוע במיתוג או בקונספט הכללי.

לכל בעל עסק יש את התקציב אותו שלו להקמת אתר איכותי שייתן מענה לצרכים העסקיים שלו, אך כחלק מתהליך הקמת האתר, חשוב מאוד לשים דגש על: מהו סוג העיצוב המוצע לכם ולאתר שלכם, והאם אותו עיצוב ייתן את המענה המלא לכל צורך שהוא.

חשוב מאוד לשאול את השאלות הנכונות כמו:
  • האם העיצוב קנוי?
  • האם הוא יותאם בצבעיו למיתוג העסקי?
  • האם ניתן יהיה לשנות חלקים ממנו בהמשך במידה ולא ימצא חן בעיניי?
  • האם הוא מעוצב לפי הדרישה שלי, ולא לפי התבנית שבה הוא נוצר?
ב-WEB360 אנו שמים דגיש על שירות אישי ומקצועי. עיצוב האתרים נעשה בהתאמה אישית מכף רגל ועד ראש, זאת על מנת להעניק ללקוחותינו את חוויית העיצוב הטובה ביותר, האיכותית ביותר והמהנה ביותר.