האם השעונים החכמים כאן כדי להישאר?

השעונים החכמים מגיעים לישראל

האם השעונים החכמים כאן כדי להישאר?

איך שלא תסתכלו על זה, הסמארטפונים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. לא צריך להיות חובב גאדג'טים או מומחה בטכנולוגיה כדי להבין את התופעה המתפשטת ואת המגמות בשוק, לפיהן - סמארטפונים נמכרים כיום יותר מטלפונים סלולריים קלאסיים (או "טיפשים" אם אתם מתעקשים לקרוא להם כך). לתופעת הסמארטפונים מצטרף בימים אלו חבר משפחה חורג ה-Smart-Watch.

שעונים חכמים - נעים להכיר
בארצנו הקטנטונת ניתן להיתקל כיום בפרסומות וכרזות שמבשרות על בואו של השעון הסלולרי לישראל ומפרסמות מותג ספיציפי - BURG, מותג הולנדי שנחשב לאיכותי בתחומו, אך הוא אינו המותג היחיד שמייצר שעונים חכמים. השעונים החכמים עובדים עם כרטיס סים והם עובדים עם אורנג', סלקום וחברות אחיות בלבד (כגון גולן טלקום). מדברים דרך השעון באמצעות אזניות סטנדרטיות, ספיקר או אוזניות אלחוטיות בדגמים מסויימים. 

מי צריך שעונים חכמים?
לא ברור מי זקוק לשעונים חכמים והאם הם באמת שימושיים ויעילים לאורך זמן. אם אתם מרבים לעסוק בספורט ושוכחים את הפלאפון שלכם לעיתים קרובות מאוד - ייתכן ושעון חכם הוא הבחירה בשבילכם. לדעתי - מדובר במוצר מיותר. תנסו לחשוב על הקלדת הודעת טקסט מפרק כף היד שלכם - האם זה נראה לכם הדבר הנוח וההגיוני לעשות? לדעתי - בהחלט לא. 

האם שעון חכם יספק אתכם?
אם אתם התרגלתם לנווט ליעדים באמצעות ה-GPS, לבדוק הודעות בפייסבוק באמצע ישיבה, לצלם תמונות באירוע משפחתי ולצפות בסרטוני יו טיוב בנסיעות ברכבת - כנראה שהשעון החכם לא יספק אתכם. העובדה שהמסך שלו קטן ושהגישה אליו מתבצעת אך ורק מכף יד אחת מגבילה אותו מראש ומקשה עליו להפוך תחליף אמיתי לסמארטפון איכותי.

כיום, בשוק הסלולרי הרווי, כשהאייפון 5 זהה בכמות החידושים שלו לאייפון 4, וההבדל בין הגלקסי S2 לגלקסי S3 הוא הגודל והצורה בלבד, האם באמת אנחנו צריכים עוד חידושים מיותרים כגון סמארטפון שדבוק אלינו לפרק כף היד?