המשקפיים של גוגל מתחילות לצבור תאוצה

Google Glass - למה זה טוב?

המשקפיים של גוגל מתחילות לצבור תאוצה

דמיינו לעצמכם את הדרך מהבית שלכם למכולת או לסופרמרקט השכונתי - מרחק קצר שבעת ההליכה בו אתם נתקלים במעט פנים מוכרים, רובם יזכו אתכם במבט קצרצר, חלקם יזהו אתכם ויברכו אתכם לשלום ולעיתים אף תתקלו במכרים קרובים יותר, שיעצרו לשיחה עמכם. עכשיו דמיינו את אותה הדרך המוכרת, עם אותם בני האדם, אך ללא כל מבט או מילה שמופנים לעברכם - כל אותם האנשים שעד עתה היו שכנים או מכרים לא מעוניינים להסתכל עליכם, הם רואים במשקפיים שלהם את כל מה שהם זקוקים לו, כך שאתם מיותרים לחלוטין. 

אם התרחיש הזה נראה לכם כחלום בלהות קטנטן וחסר רלוונטיות, אולי חומר מפרק דרמטי במיוחד בסדרה "מראה שחורה", חשוב שתדעו שההתקדמות המהירה בטכנולוגיה הופכת אותו לסביר לחלוטין, בעיקר בזכות ה-Google Glass. במה בעצם מדובר? זהו פרויקט של חברת גוגל שנועד ליצור משקפיים שהן למעשה מסך. על גבי אותו מסך תוכלו לראות מידע ותמונות, כך שהם משולבים במה שאתם רואים באופן טבעי - מציאות היום יום שהעיניים שלכם רואות באופן רגיל. שילוב כזה נקרא מציאות מרובדת, ומאפשר
לדוגמא, להסתכל לעבר חנות ולדעת עוד לפני שנכנסתם האם יש כרגע בחנות מכנסיים במידה ובסגנון שלכם ולברר האם יש הנחה על החולצות. 

האפשרות לחיות במציאות שבה אנשים שנראים רגילים לחלוטין, למעשה מחוברים דרך המשקפיים שלהם לעולם שלם של מידע, נשמעת כיום דמיונית, אך למעשה מדובר במוצר שאמור להגיע למדפים עד סוף 2013. מחירו צפוי להיות דומה למחירם של הסמארטפונים, כך שלא מדובר במוצר מותרות שאיש לא יוכל לשים עליו יד. אם כל זה לא מספיק, בוודאי יעניין אתכם לדעת שהשימוש בגוגל גלאס יהיה באמצעות פקודות קוליות, כך שסביר להניח שתתקלו ברחוב באנשים שנראים מנותקים לחלוטין ואף מדברים לעצמם ומפזרים פקודות בחלל. 

בתור חובב טכנולוגיה נלהב, אינני יכול שלא להסתקרן מהגוגל גלאס ולצפות להתרשם ממנו בעצמי. השפעתו על האופן שבו אנשים גולשים למידע, על הדרך שבהם ייבנו בעתיד אתרי אינטרנט ועלינו כבני אדם - היא מרתקת לחלוטין. אך מהו המחיר של הטכנולוגיה הזו? ימים יגידו.