הג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן (CMS) חופשית שיכולה לשמש לבניית אתרי אינטרנט - האם היא יכולה להתאים לאתר שלכם?

בניית אתר ב-Joomla

הג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן (CMS) חופשית שיכולה לשמש לבניית אתרי אינטרנט - האם היא יכולה להתאים לאתר שלכם?

מערכת הג'ומלה יכולה לשמש לפרסום תכנים באינטרנט, היא כתובה בשפת התכנות PHP ויכולה לשמש למבחר צרכים של אתרי אינטרנט:
  • סקרים
  • בלוגים
  • מבזקי חדשות
  • פיד RSS
  • חיפוש
בנוסף, המערכת תומכת בריבוי שפות וקיימות לה כעשרת אלפים הרחבות שונות למבחר מטרות. מערכת הג'ומלה כתובה בשפת התכנות PHP ועבור משתמשי אינטרנט חובבים שמעוניינים לבנות אתר היא מורכבת, שכן, היא דורשת הבנה של שפות תכנות. עם זאת, למטרות עריכת תכנים קיימים - היא נחשבת לתוכנה פשוטה יחסית, אך עבור רבים היא עדיין מסורבלת. 

על מה כדאי לחשוב לפני שבוחרים להשתמש בג'ולמה עבור האתר שלכם?

התאמה לצרכים שלכם
כאמור, מערכת הג'ומלה הינה מערכת מורכבת שאינה מותאמת לצרכים שלכם בצורה מספקת - אם אתם מעוניינים לפתוח אתר מסוים בוודאי יש לכם מספר מטרות וצרכים שיחודיים עבור האתר שלכם. לדוגמא: ייתכן שאתם זקוקים לגלריית תמונות ולחיפוש, אך מרכיבים כגון סקרים ולוח מודעות הם מיותרים עבורכם. אם תבחרו לנהל את האתר שלכם בג'ומלה - תאלצו להתמודד עם כל האפשרויות בבת אחת ולנווט במערכת מסורבלת מורכבת שכוללת שלל אופציות שלעולם לא ישמשו אתכם או יהיו שימושיות עבור האתר שלכם. 

אנו ב-WEB360 מפתחים מערכות ניהול תוכן שמותאמות בדיוק לצרכים שלכם. כך תוכלו למצוא בקלות את כל מה שאתם זקוקים לו ולעדכן מידע בצורה מקצועית ופשוטה. 

קידום האתר בתוצאות גוגל - SEO
אתרי ג'ומלה הינם אתרים דינמיים ששואבים מידע מבסיס נתונים - האינפורמציה אינה קבועה כמו באתרים סטטיים והתוצאה היא אתר שלוקח לו זמן רב יותר להיטען. חוץ מהחסרון הברור מול הגולשים באתר שצריכים לחכות קצת יותר, מאפיין זה פוגע בתוצאות בגוגל - ה"רובוטים" של גוגל שסוקרים את הרשת לא יגיעו למידע באתר בצורה מהירה ויעילה וכך המונחים שאתם מציגים באתר לא ייקלטו היטב. בין אם אתם מעוניינים להופיע בתוצאות החיפוש של המילה "אינסטלטורים" או "בוטיק בגדים" - אתם זקוקים לאתר סטאטי שנטען מהר ומסייע לכם להתקדם בגוגל. 

עיצוב האתר
מערכת הג'ומלה מעניקה עיצוב תבנית במחיר נוח של עשרות דולרים בלבד. על אף שהמחיר מפתה, קחו בחשבון שהעיצוב לא מותאם אישית למיתוג שלכם, למטרותיכם ולקהל היעד של העסק. עיצוב גנרי זוכה להצלחה פחותה בקרב הגולשים ולא יעניק לכם יתרון בשוק האינטרנט התחרותי. 

אם האתר שלכם קם במטרה להציג תוכן בלבד - תבניות העיצוב הן אופציה לגיטימית לחלוטין. אך למטרות שיווקיות - קחו בחשבון שה"זול" יכול להיות בסופו של דבר יותר יקר עבור העסק שלכם. אמנם תוכלו לערב מפתח אתרים ומעצב מקצועיים - אך מדובר בעלות נוספת ובקשיים הנובעים מעבודה במערכת זו, שמקודדת בצורה מסורבלת. 

אז האם כדאי לבנות אתר בג'ומלה?
לסיכום, הג'ומלה היא אמנם מערכת פתוחה וחופשית, אך ל"חינם" יש מחיר שיכול להקשות עליכם בתפעול אתר מצליח וקידומו בגוגל. כפי שאומרת האמרה "הזול מסתבר כיקר" - השקעה ראשונית של כספים באתר שלכם תחסוך לכם כסף ובעיות בהמשך הדרך ותסייע לקדם את העסק שלכם ולחזק את המטרות השיווקיות שלו.