מותג נפוץ בתחום בניית האתרים הוא הוורדפרס, שהינה מערכת לניהול בלוגים ואתרים. אם אתם מעוניינים לפתוח אתר לעסק שלכם ורוצים לבדוק האם מערכת הוורדפרס מתאימה לכם - הגעתם למקום הנכון.

פתיחת אתר בוורדפרס

מותג נפוץ בתחום בניית האתרים הוא הוורדפרס, שהינה מערכת לניהול בלוגים ואתרים. אם אתם מעוניינים לפתוח אתר לעסק שלכם ורוצים לבדוק האם מערכת הוורדפרס מתאימה לכם - הגעתם למקום הנכון.

עבור אנשים פרטיים וארגונים שמעוניינים לפתוח אתר, מערכת הוורדפרס עושה רושם של אופציה טובה ומפתה: העובדה שמדובר במערכת קוד פתוח וכך שניתן להוריד את המערכת חינם ובמהירות מושכים רבים לגשת למערכת ולהתחיל לנסות לבנות בה אתר אינטרנט. 

האם בניית אתר בוורדפרס מתאימה למי שאינו מבין במחשבים?
לפני שאתם לוקחים על עצמכם פרויקט של בניית אתר בוורדפרס, חשוב שתדעו שמדובר בתהליך טכני שכרוך בפעולות שונות ומורכבות. על אף שמערכת הוורדפרס עצמה ידידותית יחסית, יש לקחת בחשבון את תהליך אחסון הקבצים והשימוש בשרתים - שעבור משתמשים רבים שאינם עוסקים בתכנות, הם מורכבים ומסובכים. 

חסרונות באתר WordPress
חוסר גמישות: אתר וורדפרס מאפשר לבצע התאמות והוא גמיש במידה מסוימת, אך הוא לעולם לא יהיה מותאם אישית כמו אתר שנבנה וקודד במיוחד עבורכם. על אף שיש עסקים שמצליחים להתאים את אתרי הוורדפרס לצרכים שלהם, חשוב לקחת בחשבון שמדובר במערכת ניהול תוכן שכוונה בתחילת דרכה לבלוגים ועד היום מספקת להם את התמיכה הטובה ביותר. 
עיצוב תבניתי: אמנם מוצעים מבחר עיצובים ותבניות נאים בחינם, אך הם לא בהכרח מתאימים לעיצוב ולמיתוג של העסק שלכם. בנוסף, קחו בחשבון שמספר האתרים הנוספים שמשתמשים באותן תבניות הוא גדול. 
באגים רבים: המערכת מתעדכנת לעיתים קרובות מאוד, ונוצר מצב שבו העדכונים לא תמיד תואמים את הפלאגים שמותקנים על האתר, כך שיכולות לצוץ שלל בעיות שיפגעו באיכות האתר. 
חוסר יכולת לשנות ולהתאים בטווח הרחוק: הקידוד של הוורדפרס הוא ייחודי ואם בעתיד תרצו להיעזר בחברה לפיתוח האתר, מעצב אתרים או חברת SEO, תתקלו בקשיים שונים שנובעים מהתכנות הייחודי. 
חשיפה לספאם והאקרים: אתרי וורדפרס פגיעים במיוחד לתגובות ספאם ולפריצות, שכן, האקרים יודעים בדיוק מה לחפש בקוד כשהם נתקלים באתר וורדפרס ויכולים לגשת אליהם בקלות יחסית. 

חברות שמציעות בניית אתר בוורדפרס
מערכת הוורדפרס משמשת אנשים פרטיים וכן חברות. על אף שמדובר במערכת קוד פתוח שכל אדם יכול להשתמש בה, קיימות חברות שמציעות שירותי בניית אתרים באמצעות מערכת זו. אם קיבלתם הצעת מחיר לבניית אתר במערכת וורדפרס חשוב שתקחו בחשבון את חסרונות המערכת ותשקלו חלופות שישרתו את העסק שלכם בצורה טובה יותר.

למי יכול להתאים אתר WordPress?
אם אתם מעוניינים לפתוח בלוג אישי או בלוג עסקי - מערכת זו יכולה להתאים לכם. האפשרות להעלות את הבלוג במהירות וללא השקעה כספית או טכנית רבה היא מעולה עבור בלוגרים ויכולה לחסוך להם זמן וכסף. בנוסף, יש למערכת רכיבים חינמיים שיכולים להפוך את הבלוג שלכם ליותר מעניין ושימושי לגולשים וכן תמיכה מלאה בשפה העברית. 

יתרונות אלו פחות רלוונטיים במידה ואתם מעוניינים לבנות אתר לארגון או לעסק שלכם. מומחים רבים בשיווק, תכנות וקידום אתרים, ימליצו לכם להשקיע באתר מותאם אישית, שנבנה במיוחד לצרכים שלכם ועוצב אישית עבורכם.